En az 200 saat Temel Eğitmenlik Eğitimi almış olan kişiler için gerçekleşecek olan 50 saat Yin Yoga Uzmanlık kursundan sonra, katılımcılar Yin Yoga Eğitmenlik Sertifikası alacak ve ders verme yetkisine sahip olacaktır.

Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?

Bu eğitim herkese açık olmakla birlikte asıl hedef var olan yoga eğitmenlerin yin yoga sistemini daha kısa bir süreçte öğrenip ders verebilme yeteneğini geliştirmeye yönelik olmasıdır. Temel bilgiler eksiksiz verilecektir. Diğer eğitimlerde olan pratikler daha azdır ve katılımcı eğitim saatleri dahilinde ders vermeyecektir.

PROGRAM İÇERİĞİ

Yoga Anatomisi

Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Eğitim tek bir eğitmen görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Eğitmen, bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve öğrencilerinin kendilerine keşfetmelerine ışık tutacaktır.

Yin Yoga Pozları

Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli eğitmenlerin Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla eğitmenler ve öğrenciler bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir.

Meridyenler ile 5 Element

Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Kişilerin pozlarda hissettiği her ne ise o hissiyatı ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak, zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutmayı da hedefler.

5 Element ile Taoist Meditasyon Deneyimi

5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilse de olacak diye bir kaide yoktur. Elementlerin günlük hayatımızda bizi nasıl etkilediklerini gözler önüne sermede yardımcı olur.

Diğer Konular

Ders verme tekniklerini geliştirme

Ders verme korkusunu yenme

Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile Yin Yoga dersinde başa çıkabilme

Yin Yoga ders tarzlarını oluşturabilme

Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi

Taoist akışların üzerinden geçilecektir

 

*Toplamda 40 saat Berra Sertel ile teori ve pratik + 10 saat yin yoga ile ilgili ödev yapmak şarttır. Ödev dahilinde olanlar; kitap okumak ve ders anlatmaktır.

Facebooktwitter
  • Tarih ve Saat 5-6,12-13 Mayıs 2018 10:00-20:00
  • Yer YogaKioo Institute Beylikdüzü
  • Eğitim Ücreti 1700 TL + KDV