Günümüzün en popüler çalışmalarından biri olan Swing Yoga metodu geleneksel Hatha Yoga takip edilerek gerçekleştirilmektedir. Çalışmalarda havada yapılan hamak yoga pozları ve hamak kullanılarak yapılan klasik asanalar yer almaktadır. Hamağın yanı sıra Swing Yoga’da kullanılan tutamaklar farklı hareket alanları yaratarak bu çalışmayı herkes için olağanüstü bir hale getirmektedir.

Bu egzersiz metodu her yoga pozuna, açıya, esnemeye veya hayal edilebilecek egzersize olanak sağlamaktadır. Ayrıca her seviye yoga pratiği yapan kişi için pozların düzenlenmesine imkan sağlar.
Swing Yoga metodu, baş aşağı asılırken omurgayı ve bedeni doğru hizalayıp, nazikçe ama kuvvetli ve esnek çalıştırmayı hedef alır. Bu çalışma ile kaslardaki herhangi bir stres veya sırt ağrıları ortadan kalkarken, kan dolaşımı güçlenmektedir. Aynı zamanda, Swing Yoga’da ters asılıyor olmak, beyin sağlığına yardımcı olurken, bedenin yenilenmesine, cildin sıkılaşmasına ve sağlıkta genel olarak iyileşmeye yardımcı olur.

Swing Yoga egzersiz rutinlerinizi çok daha keyifli bir hale getirirken, pratiğinizin seviyesine göre çalışmalarınızı çok daha kolay veya zor hale getirebilir. Swing Yoga sayesinde pratiğinize/öğrencilerinizin pratiğine yepyeni bir soluk getirebilirsiniz.

Swing Yoga Temel-1 Ders Programı:

Swing Yoga Ekipman Tanıma

Swing Yoga Temeller

Swing Üzerinde Temel Hatha Yoga Pozları

Temel Hamak Pozları

Hamak Üzerinde Temel Ters Duruşlar

Tutamak İle Temel Egzersizler

Hastalıklar ve Swing Yoga

Swing Yoga Temel Restoratif  Asanalar

Swing Yoga Terapi

Fitness ve Sporcular için Swing Yoga

Temel Swing Yoga Akışları

Ergenler için Swing Yoga

Egzersiz Analizi

Temel Pilates için Swing

Swing Pilates Akışı

Ders Hazırlama

Facebooktwitter
  • Tarih ve Saat 1,2,3 Haziran 10:00-19:00
  • Yer YogaKioo Institute Beylikdüzü
  • Eğitim Ücreti 1800TL+KDV