YogaKioo bünyesinde Serra Sağra mentorluğunda, Simge Ural, Naghmeh Moradi, Nazan Kışlak ve Onur Çifçi ile gerçekleşecek 280 Saatlik Uluslararası Temel Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi, YogaKioo Institute Beylikdüzü’nde gerçekleşecektir. Eğitimin kalitesini yüksek tutabilmek ve katılan kişilerin pratiğini birebir ilgi ile daha derinlere taşıyabilmek için kontenjan sınırlı sayıda tutulmaktadır. İstediğiniz sadece standart bir eğitmenlik kursu değil, pratiğinizi dönüştürecek yoğun bir çalışma ise aramıza hoşgeldiniz.
Bu eğitimin içeriği Yogakioo 280 saat temel hatha yoga eğitmenlik eğitimi ile aynı olup 1 ayda yoğunlaştırılmış olarak gerçekleşecektir.
Patanjali’nin Yoga Sutraları’nın gizli anlamlarının ve yoga felsefesinin ayrıntılı şekilde işlendiği eğitimde en büyük amaç, zihnin yanılgılardan izole edilerek ”gerçek” olanla kalmasıdır. Eğitim boyunca, “Gerçek olan ne, sonlu olan ne?”; bunu ayıracak bilince sıçramak için pratik edeceksiniz.
Yoga kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bu yüzden yoga herkes içindir. Önemli olan ileri seviye asanaları yapmak değil, yaptığının farkında olmaktır. Zihin her gün büyük bir çılgınlık içinde çalışır ve hiç durmadan kişinin kontrolü dışında düşünür. Davranışlarınız ve seçimleriniz bu düşünceler tarafından şekillendirilir ama bunun çok büyük bir kısmının farkında bile olmazsınız. Üstelik bütün bu düşünceler, fiziksel bedeni, enerji bedenini ve zihinsel bedeni doğrudan etkiler; vücudunuzda gerginlikler, hastalıklar ve sakatlıklar olarak yer edinirken, zihninizde de mutsuzluk, kaygı, endişe ve depresyona dönüşür.
Bu eğitim boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Nefesi, beden ve zihin arasında bir köprü olarak kullanarak ikisinin zayıflamış olan bağlarını kuvvetlendirecek; bu bağlar kuvvetlendikçe de prana bedeninize ulaşmaya başlayacaksınız. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan en önemli 2 anahtar ile; konsantrasyon ve farkındalık.
Yoganın özellikle ilk 4 kolu üzerinde yoğun eğitim süreci devam ederken, asanalar üzerinde yoğunlaşarak; asanalarda derinleşme, anatomi, ders mekanikleri, workshop hazılama teknikleri, öğrenciyi asanalardan bir üst seviyeye taşıma gibi konular üzerinde çalışacaksınız. Bununla birlikte, Hatha Yoga Pradipika kitabı tüm ayrıntıları ile işlenecek.
Eğitim süresince derin içe dönüş çalışmaları yaparak “ben”liklerinizi ziyaret edeceksiniz. Pratyahara dediğimiz duyuların geri çekilimini deneyimleyerek hem kendi pratiğinizde derinleşecek, hem de bir öğretmen olarak öğrencilerinizi yansıtmayı öğreneceksiniz.

Eğitim Tarihleri:

2 Temmuz – 31 Temmuz 2018 ( Yogakioo Institute Beylikdüzü’nde gerçekleşecektir.
Eğitim Saatleri:

Pazartesi – Cuma : 08:00 – 20:00
Eğitim Programı:

*Yıldızlı Derslerde neler işleneceği aşağıda açıklanmıştır.

08:00 – 09:00 : Meditasyon

09:00 – 10:30 : Yoga Asana Pratiği

10:30 – 11:00 : Kişisel zaman

11:00 – 12:30 : Yoga Felsefesi*

12:30 – 14:00 : Öğle Arası

14:00 – 16:00 : Yoga Felsefesi*

16:00 – 16:30 : Kişisel Zaman

16:30 – 18:00 : Yoga Pratiği/ Çocuk Yogası /Hamile Yogası / Pranayama*

18:00 – 19:00 : Kişisel Zaman

19:00 – 20:00 : Anatomi ve Fizyoloji/Öğretme Teknikleri*/Öğretme Pratiği*

20:00 – 20:30 : Chanting
Yoga Felsefesi:

Patanjali’nin Yoga Sutraları

Hatha Yoga Pradipika

Upanişadlar

Boş Kayık
Pranayama:

Nefes Çalışmaları

Prana Çalışmaları

Koshalar, Çakralar,

Bandhalar, Mudralar
Öğretme Pratiği:

Yardımcı Ekipman Kullanma Yöntemleri

Sakatlıklar ve Hastalıklarda Yoga

Duruşları Etkin Düzeltme Prensipleri

Asanaların ifade ettiği anlamlar
Öğretme Teknikleri:

Egzersiz Bilgisi

Etkin Ders Planlama

Derslerde Etkin Konuşma Teknikleri

Etkin bir Yoga Eğitmeni Olmanın Esasları

Sosyal Medya Etkin Kullanımı
Asana Pratiği:

Temel asanalar pratik edilecektir.

*Eğitim bittikten sonra yapılacak sınavla mezuniyet gerçekleşecektir. Bu sınavda gerekli başarıyı gösteremeyen eğitmen adayları, gerekli olan çalışma yapılarak yeniden bir sınava tabii tutulacaklardır.
Ödeme Şartları:

Eğitmenlik Eğitimi toplam ücreti (3 Modül + Staj Programı + Eğitim Kitapları dahil): 5200TL + Kdv’dir.
*Kesin kayıt için 1000TL kayıt ücretinin kayıt esnasından yatırılması gerekmektedir. Eğitim bedelinin tamamının en geç 20 Haziran tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.
Kayıt ve sorularınız için: beylikduzu@yogakiooturkiye.com

Facebooktwitter
  • Tarih ve Saat 2-31 Temmuz 08:00-20:30
  • Yer YogaKioo Institute Beylikdüzü
  • Eğitim Ücreti 5200TL+KDV