Etiketler: aralık

.

Yer: YogaKioo Acıbadem
Tarih: 22- 23 Haziran 
Saat Planlaması: 10:00 – 18:00
Program Ücreti: Açılım 4.000 TL, Katılımcı 1.500 TL
* Kayıt ve sorularınız için [email protected] adresine e-mail atabilir ya da 0216 33 99 444 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Aile ve Sistem Dizimi nedir?
Her coğrafyada, nesiller boyunca sayısız toplumsal ve kişisel travmalar yaşanır. Bu travmalar yaşandığı zaman dilimi içerisinde çözümlenmediğinde aile bağlarıyla nesilden nesle miras gibi aktarılır. Bizler bu mirasla ne yapacağımızı bilemediğimiz için kendimizi görünmez bir düşmanla savaşırken buluruz. Adeta gözlerimiz bağlı bir şekilde sağa sola hamle yaparak kendimizi yorarız. Mücadele etme gücümüz tükenince ise birilerinden yardım isteriz.
Aslında ne düşman vardır ne de savaş. Tek ihtiyacımız olan şey görmektir. Savaştığımız şeyin düşman olmadığını, aile sistemimize ait olan, atalarımıza ait olan konuların bizim hayatımızda ortaya çıkmış olduğunu görmek! Görmek ve onunla tanışıp kabullenmek. Ancak bu şekilde karşımızda görünmez bir düşman olmadığını farkedebilir, atalarımızın yaşadığı ve bize miras bıraktığı zorluklara ve onların yaşamına anlayış ve saygı gösterebiliriz. Bu şekilde kendi hayatımızda sadece bize ait olanla var olmaya devam edebiliriz.
Aile dizimi , kişinin aile sistem dinamiklerinin görünür bir şekilde ortaya çıkmasına ve kişinin kendini bu sistem içinde gözlemlemesine hizmet eden bir alan çalışmasıdır. Çalışma, bir grup katılımcının alana yerleşmesi ve ‘danışan’ olarak bir kişinin seçilmesiyle başlar. Açılımı yapılacak olan danışan, kendisini ve aile bireylerini temsil eden birer temsilci seçerek alana yerleştirir ve sihir tam bu noktada başlar…