Etiketler: aralık

.

  • Yer: YogaKioo Institute Acıbadem
  • Tarih: 13-14/ 20-21 Ocak
  • Program Ücreti: 10500 TL
  • Saat Planlaması: 10:00-18:00

Yin Yoga; kişinin kendi bedenini tanımasına, yavaşlamasına, fiziksel ve zihinsel sınırlarını görmesine yardımcı olur. Yaşama ve kendine karşı farkındalığını güçlendirir. Pozlarda kalma süreleri, yang pratiklere göre daha uzundur. Böylelikle vücudun derin bağ dokularına odaklanılır. Bir pozun içinde belirli bir süre kalmakla, yaşamda belirli durumların içinde belirli sürelerde kalmak arasında fark yoktur. Bu farkı zihin yaratır. Yin yogada derinleştikçe insan kendini sessiz ve yorumsuz bir şekilde gözlemleme kabiliyeti ve sabrı kazanır. Pozların içinde zihnin değişken doğasını fark etmek, kişinin öncelikle kendisine karşı samimiyet geliştirmesini sağlar.

 

Bu program yin yoganın temellerini ve uygulama esaslarını detaylı bir şekilde aktarmak üzerine oluşturulmuştur. Programın ana başlıkları ve içeriği; yin yogayı ve yin yaklaşımı hayatınıza dahil etmenize, farkındalıkla uygulayabilmenize ve  aktarabilmenize yardımcı olacaktır.

 

Programda teori teorik bilginin yanı sıra asana pratikleri, sekans oluşturma ve seans yapma teknikleri de uygulamalı olarak işlenecektir. Program 40 saat olup, Uluslararası YogaKioo Institute Türkiye sertifika onaylı olacaktır.

 

İÇERİĞİ:

Yin ve Yang kavramları

Yin yoga uygulamasının temel prensipleri, felsefesi ve tarihi

Temel anatomik kavramlar

Çakra, Çi ve Meridyen teorisi

Poz aileleri

Temel pozlarda kavramlar ve pozların yansımaları

Pranayama ve meditasyon

Sekans oluşturma ve bilinmesi gerekenler

 

* Programa online olarak da katılabilirsiniz.
**Online katılmak isteyen öğrenciler için kayıtlarımız 2 hafta boyunca kayıtlı kalacaktır.
 

KİMLER KATILABİLİR?:

Pratiğinde derinleşmek isteyen, Yin yogaya ve ardındaki dinamiğe merak duyan, Yin yaklaşımı yaşamına ve pratiklerine dahil etmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Yin yoga uzmanlığı yapabilmeniz içinse en az 200 saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı’nı tamamlamış olmanız gerekmektedir.