.

  • Yer: YogaKioo Acıbadem
  • Tarih: 14-15 Eylül 21-22 Eylül 2024
  • Saat Planlaması: 10:00-18:00
  • Program Ücreti: 16.000 TL

Yin Yoga; kişinin kendi bedenini tanımasına, yavaşlamasına, fiziksel ve zihinsel sınırlarını görmesine yardımcı olur. Yaşama ve kendine karşı farkındalığını güçlendirir. Pozlarda kalma süreleri, yang pratiklere göre daha uzundur. Böylelikle vücudun derin bağ dokularına odaklanılır. Bir pozun içinde belirli bir süre kalmakla, yaşamda belirli durumların içinde belirli sürelerde kalmak arasında fark yoktur. Bu farkı zihin yaratır. Yin yogada derinleştikçe insan kendini sessiz ve yorumsuz bir şekilde gözlemleme kabiliyeti ve sabrı kazanır. Pozların içinde zihnin değişken doğasını fark etmek, kişinin öncelikle kendisine karşı samimiyet geliştirmesini sağlar.

 

Bu program yin yoganın temellerini ve uygulama esaslarını detaylı bir şekilde aktarmak üzerine oluşturulmuştur. Programın ana başlıkları ve içeriği; yin yogayı ve yin yaklaşımı hayatınıza dahil etmenize, farkındalıkla uygulayabilmenize ve  aktarabilmenize yardımcı olacaktır.

 

Programda teori teorik bilginin yanı sıra asana pratikleri, sekans oluşturma ve seans yapma teknikleri de uygulamalı olarak işlenecektir. Program 40 saat olup, Uluslararası YogaKioo Institute Türkiye sertifika onaylı olacaktır.

 

İÇERİĞİ:

Yin ve Yang kavramları

Yin yoga uygulamasının temel prensipleri, felsefesi ve tarihi

Temel anatomik kavramlar

Çakra, Çi ve Meridyen teorisi

Poz aileleri

Temel pozlarda kavramlar ve pozların yansımaları

Pranayama ve meditasyon

Sekans oluşturma ve bilinmesi gerekenler

 

KİMLER KATILABİLİR?:

Pratiğinde derinleşmek isteyen, Yin yogaya ve ardındaki dinamiğe merak duyan, Yin yaklaşımı yaşamına ve pratiklerine dahil etmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Yin yoga uzmanlığı yapabilmeniz içinse en az 200 saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı’nı tamamlamış olmanız gerekmektedir.

 

**Online katılmak isteyen öğrenciler için kayıtlarımız 2 hafta boyunca kayıtlı kalacaktır.

 

 

SERTİFİKA BİLGİSİ:

Katılımcılar ‘‘Yogakioo 40 saatlik Yin Yoga’’ sertifikasına sahip olurlar.

 

Erken ödeme indiriminden faydalanabileceğiniz son tarih 1 Temmuz’dur.
Erken Ödeme tutarının tamamının 1 Temmuzda tamamlanmış olması gerekmektedir.
 

Erken Ödeme İndirimi:  14.500 TL

Katılım Bedeli: 16.000 TL

 

* Kayıt ve sorularınız için [email protected] adresine e-mail atabilir ya da 0216 33 99 444 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.