.

  • Yer: YogaKioo Institute Antalya
  • Program Tarihi: 24 – 25 Şubat
  • Program Saati: 09:00 – 17:00
  • Program Bedeli : 7950₺
 
Geleneksel Japon Reiki Sistemi; Tendai Budizm, Shingon ve Shugendo pratiklerini içeren, içe dönüş ve aydınlanma yolunda kişiye yol haritası sunan bir sistemdir. Bir şifacılık sistemi değildir.
Reiki’de niyet başkasına şifa vermek değil, kişiyi kendi varoluşundan ayıran egoyu sağlıklı hale getirebilmektir. Uygulayıcının önce sağlıklı bir egoya sahip olabilmesi ve ilerleyen pratikler ile birlik haline ulaşması amacıyla oluşturulmuş pratikler bütünüdür.
 
Bu kurs, Reiki Sisteminin kurucusu Mikao Usui’nin kurduğu ve halen Japonya’da faaliyet gösteren Reiki Topluluğu (Reiki Ryoho Gakkai) tarafından öğretilen halidir.
Geleneksel Reiki yöntemi uzmanlık programlarının her bir seviyesinde fiziksel, enerjisel ve zihinsel pratikler bulunur.
 
2 gün sürecek bu programda Reiki’nin 1. Seviye program verilir. Program, Reiki nedir sorusuyla başlar. Zihinsel odak noktası geliştirilmeye başlanır. Reiki İlkesi’nin bize neler anlatmak istediği Japonca kanjiler üzerinden incelenir. Kişi, kendi üzerinde ve diğerleri üzerinde el ile enerji çalışmasının nasıl yapıldığını öğrenir. Odaklanma becerisini geliştiren yöntemler gösterilir. Reiki’nin köklerine inerek geleneksel yöntemlerle 3 farklı teknik öğretilir. En önemlisi Hara bölgesi üzerine pratikler gerçekleştirilir. Mantra’lara küçük bir giriş yapılır. Katılımcıları desteklemek için 4 kez ‘reiju’ enerji çalışması ritüeli gerçekleştirilir.
1. Seviye uzmanlık programı başlangıç eğitimidir. Pratikler kesintisiz devam ettirilerek katılımcı 2. Seviye programa hazır hale gelir.
 
Not: Bu uzmanlık programını daha önceden Onur Çifçi’den alarak tekrar katılmak isteyenler için kurs bedeli 3000₺’dir
 
— 
YogaKioo Institute Antalya
Telefon: 0242 3230706
Mail: [email protected]
Instagram: yogakioo.antalya

Adres:
Fener Mah. Eski Lara Cad. 213/A Yalı Apt.
Muratpaşa/ Antalya