.

  • Yer: Bali
  • Tarih: 16 Ocak 2025 – 7 Şubat 2025
  • Program Ücreti : 4500 USD

 

YogaKioo bünyesinde Serra Sağra, Hande Canlı, Ayla Çakır, Yeliz Balcı  eşliğinde, 3 modülden oluşan “280 Saatlik Uluslararası Yoga Uzmanlık Programı(Yoğunlaştırılmış)” Bali’de gerçekleşecektir. Programın kalitesini yüksek tutabilmek ve katılan kişilerin pratiğini birebir ilgi ile daha derinlere taşıyabilmek için kontenjan sınırlı tutulmaktadır. İstediğiniz sadece standart bir uygulama değil, pratiğinizi dönüştürecek bir çalışma ise aramıza hoş geldiniz. Hatha Yoga Pradipika’nın gizli anlamlarının ve Yoga Felsefesinin ayrıntılı şekilde işlendiği 1. modülde en büyük amaç, zihnin yanılgılardan izole edilerek ”gerçek” olanla kalmasıdır. 1. modül boyunca, “Gerçek olan ne, sonlu olan ne?” ayrımını yapabilecek bilince sıçramak için pratik edeceksiniz.

Yoga, kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bu yüzden yoga herkes içindir. Önemli olan ileri seviye asanaları yapmak değil, yaptığının farkında olmaktır. Zihin her gün büyük bir çılgınlık içinde çalışır ve hiç durmadan kişinin kontrolü dışında düşünür. Davranışlarınız ve seçimleriniz bu düşünceler tarafından şekillendirilir, ama bunun çok büyük bir kısmının farkında bile olmazsınız. Üstelik bütün bu düşünceler fizik bedeni, enerji bedenini ve zihin bedenini doğrudan etkiler; vücutta gerginlikler, hastalıklar ve sakatlıklar olarak yer ederken, zihinde de mutsuzluk, kaygı, endişe ve depresyona dönüşür.

Bu program boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Nefesi, beden ve zihin arasında bir köprü olarak kullanarak ikisinin zayıflamış olan bağlarını kuvvetlendirecek; bu bağlar kuvvetlendikçe de prana bedeninize ulaşmaya başlayacaksınız. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan en önemli iki anahtar ile: konsantrasyon ve farkındalık.

Programın 1. ve 3. modülünde yoganın özellikle ilk 4 kolu üzerine yoğun süreç devam ederken, asanalar üzerinde yoğunlaşarak; asanalarda derinleşme, anatomi, seans mekanikleri, workshop hazırlama teknikleri, katılımcıları asanalardan bir üst seviyeye taşıma gibi konular üzerinde çalışacaksınız. 2. modülde Hamile Yogası, Çocuk Yogası, Online Sekans Anlatma Teknikleri gibi uzmanlık gerektiren alanlara da yer verilmiştir. Ayrıca 3. modülde Yoga Sutralar kitabı tüm ayrıntıları ile işlenecek.

Program süresince derin içe dönüş çalışmaları yaparak “ben”liklerinizi ziyaret edeceksiniz. Pratyahara dediğimiz duyuların geri çekilimini deneyimleyerek hem kendi pratiğinizde derinleşecek konunun uzmanı olarak katılımcılarınıza yansıtmayı öğreneceksiniz.

Takvim

  1. Modül:

16-22 Ocak 2025

Serra Sağra ve Hande Canlıı tarafından Bali’de verilecektir.

 *1. Modülde; ilk gün 11:30’da başlayacaktır

  1. Modül

24-30 Ocak 2025

Ayla Çakır ve Yeliz Balcı tarafından Bali’de verilecektir.

  1. Modül

1-7 Şubat 2025

Hande Canlı ve Ayla Çakır tarafından Bali’de verilecektir.

**Detaylı ders programı kesin kayıt işlemini tamamlayanlarla paylaşılacaktır.

 

İşlenecek Konular:

Patanjali’nin Yoga Sutraları

Hatha Yoga Pradipika

İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi

Sakatlıklar ve Hastalıklarda Yoga

Çakralar

Mudralar ve Bandhalar

Kriyalar

Egzersiz Bilgisi

Öğretme Teknikleri

Etkin Seans Planlama ve Yardımcı Ekipman Kullanma Yöntemleri

Etkin Konuşma Teknikleri

Etkin bir Yoga Uzmanı Olmanın Esasları

Duruşları Etkin Düzeltme Prensipleri

Workshop Planlama

Online Seans Planlama

Sosyal Medyanın Etkin Kullanımı

Hamile Yogası

Çocuk Yogası

 

Uzmanlık Katılım Bedeli ve Ödeme Koşulları:

* Uzmanlık Programı Ücreti: 4500 USD

Erken ödeme indirimli ücret: 3900 USD ( Son tarih 15 Temmuz 2024)

**Erken kayıt indiriminden faydalanmak için 30 Haziran tarihine kadar ön kayıt şartı vardır.

3 Modül Eğitim ve Kitaplar Program fiyatına dahildir.

Ön kayıt ücreti; Kesin kayıt için 300 USD ön kayıt esnasında ödenmelidir.

**Ücrete konaklama + kahvaltı dahildir. Ulaşım katılımcıya aittir.

** Sınırlı sayıda sadece 1. Modüle katılım opsiyonu bulunmaktadır. Uzmanlık programının tamamını almak istemeyip pratiğini ilerletmek isteyenler için uygundur. Dileyenler yoga hakkında daha çok şey öğrenip, pratiklerini derinleştirmek için sadece 1. modüle katılabilirler. Sadece 1.modüle katılanlara sertifika verilmemektedir. 1. Modül kayıtları tüm program katılımcı kayıtları tamamlandıktan sonra gerçekleşecektir.

 

Diğer

* Program içeriği en az 6 aydır düzenli yoga pratiği uygulayanlar için uygun olarak hazırlanmıştır.

* Kaydınız kesinleştikten sonra hazırlanmanız için ödevler gönderilecektir.

* Program müfredatı, tüm YogaKioo okullarında aynıdır.

* YogaKioo Institute, program akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Program süresince ulaşım katılımcıya aittir.

*Program ücretine konaklama + kahvaltı dahildir.

 

Kayıt ve sorularınız için;

[email protected]