Tags: kasım

.

  • Yer: Yogakioo Institute İzmir
  • Tarih ve Saat: 09 Mart 2024 12:00-15:00
  • Ücret: 1500 TL
  • Program İçeriği: Ekipman Kullanımı, Bedeni tanıma ve anlama, Geriye Bükülme pozlarında kişiye özel fiziksel yönlendirme, Pozlarda derinleşmek ve ilerlemek üzere nefesin doğru şekilde kullanımı, her seviyeye uygun yönlendirme,

  Bu 3 saatlik atölyede geriye bükülme pozlarının blok, kemer, duvar desteği ve kişiye özel yönlendirmeler ile daha derin ve ileriye taşınması amaçlanmaktadır. Geriye doğru bükülmenin mekaniği anlatılırken, fiziksel, zihinsel ve ruhsal etkilerini de gözlemlemek mümkündür. Ekipman kullanımını çeşitli pozlarda doğru şekilde uygulayarak, anlatılan teknikleri daha sonraki bireysel pratiklerde uygulayabilme kolaylığı sunar.

   Prana özgürce aktığında, sağlıklı, mutlu ve canlı hissederiz. Bu nedenle; geriye bükülmeler günlük pratiğin bir parçası olarak, zihinsel, fiziksel ve enerji alanlarının uyarılmasını sağlar.

  Geriye bükülmelerin temel amacı; vücudun ön yüzünü açarak, kasların uzamasını sağlamak ve göğüs kafesi genişletmektir.

  Geriye bükülmeler vücudun enerji seviyelerini artırır. Ruh halini yükselten hormonları ve kan dolaşımını uyarır. Duygusal düzeyde, beden ve zihin de oluşan engelleri görmeyi sağlar ve hayatımızda yeni duygulara, deneyimlere yer açar. Kişisel ilişkilerimizde ve hayatın diğer alanlarında daha anlayışlı olma cesaretini bize veren, fiziksel bir çalışmanın ötesindedir.

  Vücut çeşitli pozlarda kıvrılırken, kendimizi hayatımızdaki olumsuz duyguları bıraktığımızı, üzüntü, korku, öfkeden feragat ederken buluyoruz. Aynı zamanda neşeyi, kabulü, sevgiyi ve şefkati kucaklayarak buluyoruz. Bu çalışmaları düzenli bir şekilde yaparak, yaşam gücümüzün ve temel içsel varlığımızın farkına varıyoruz. 

  Göğsü ve vücudun üst kısmını açarken, Kalp çakrası uyarılır ve yaşamlarımızda da duygularımıza, deneyimlerimize ve ilişkilerimize eksiksiz açılmamızı sağlar.

  Güçlü geriye bükülmeler bazen depolanmış duyguları serbest bırakabilir: hayal kırıklığı, korku, öfke, üzüntü, neşe ve sevgi … bu yüzden duyguları serbest bırakarak kendimizle içsel bir yüzleşme yaşamış oluruz.

  Yer: İzmir YogaKioo 
  Kayıt ve Sorularınız için: 
  0232 336 21 43