Ses ile meditasyon’da gong, Himalaya çanakları, şaman davulu ve ziller gibi çeşitli enstrümanların titreşimi ile meditatif bir alan yaratıyoruz. Tüm mekanı ses ile doldurup hayat koşturmacasındaki aktif zihnimize durabileceği ve sakinleyebileceği bir alan açıyoruz. Bu çalışmasa katılımcılar sırt üstü uzanarak sadece titreşimlere kendilerini bırakıyorlar ve ses kalan tüm işi yapıyor. Beyin dalgalarını alt boyutlara çekiyor.

Uygulayıcı, enstrümanları ve birer müzik aleti gibi kullanmak yerine sağaltıcı amaçla kullanmaktadır. Ardında yatan fikir ise gong’un çalınırken, yerde gözleri kapalı yatan insanların ritim ya da kalıplar duymadan sesi ve titreşimleri deneyimlemeleridir. Bu şekilde zaman hissi ortadan kalkar ve deneyim nesnellik ötesi yani transandantal olur. Deneyimler her birey için özel olmaktadır. İnsanlar genellikle çok derin bir gevşeme haline gelmektedirler, birlik hissi ya da nötr bir yerde kalabilirler, bu başlı başına müthiş bir histir.

Pratik Detaylar:
Sırt üstü uzanarak yapılan etkinlik için rahat kıyafetler ile geliniz. Deneyime açık herkese uygudur. Hamile ve 15 yaş altı için uygun değildir.

Kayıt ve Bilgi için : kayit@yogakiooturkiye.com

  • Tarih ve Saat 5 Ekim 2019 Saat: 15:00 -16:30
  • Yer YogaKioo Institute Beylikdüzü
  • Workshop Ücreti 150TL