Yin Yoga; kişinin kendi bedenini tanımasına, yavaşlamasına, fiziksel ve zihinsel sınırlarını görmesine yardımcı olur. Yaşama ve kendine karşı farkındalığını güçlendirir. Pozlarda kalma süreleri, yang pratiklere göre daha uzundur. Böylelikle vücudun derin bağ dokularına odaklanılır. Bir pozun içinde belirli bir süre kalmakla, yaşamda belirli durumların içinde belirli sürelerde kalmak arasında fark yoktur. Bu farkı zihin yaratır. Yin yogada derinleştikçe insan kendini sessiz ve yorumsuz bir şekilde gözlemleme kabiliyeti ve sabrı kazanır. Pozların içinde zihnin değişken doğasını fark etmek, kişinin öncelikle kendisine karşı samimiyet geliştirmesini sağlar.

 

Bu program yin yoganın temellerini ve uygulama esaslarını detaylı bir şekilde aktarmak üzerine oluşturulmuştur. Programın ana başlıkları ve eğitimin içeriği; yin yogayı ve yin yaklaşımı hayatınıza dahil etmenize, farkındalıkla uygulayabilmenize ve öğrencilerinize aktarabilmenize yardımcı olacaktır.

 

Programda teori derslerinin yanı sıra asana pratikleri, sekans oluşturma ve ders verme teknikleri de uygulamalı olarak işlenecektir. 

 

Tarih: 14-15 / 28-29 Ocak

Saat: 09:00 – 18:00

Yer: YogaKioo Cadde

 

İÇERİĞİ:

Yin ve Yang kavramları

Yin yoga uygulamasının temel prensipleri, felsefesi ve tarihi

Temel anatomik kavramlar

Çakra, Çi ve Meridyen teorisi

Poz aileleri

Temel pozlarda kavramlar ve pozların yansımaları

Pranayama ve meditasyon

Sekans oluşturma ve bilinmesi gerekenler

 

KİMLER KATILABİLİR:

Pratiğinde derinleşmek isteyen, Yin yogaya ve ardındaki dinamiğe merak duyan, Yin yaklaşımı yaşamına ve pratiklerine dahil etmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Yin yoga eğitmenliği yapabilmeniz içinse en az 200 saatlik Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamlamış olmanız gerekmektedir.

 

 

SERTİFİKA BİLGİSİ:

Katılımcıların 40 saatlik eğitimi tamamlaması halinde Uluslararası YogaKioo Institute Türkiye sertifika onaylı ,‘‘Yogakioo 40 saatlik Yin Yoga’’ sertifikasına sahip olurlar.

 

Katılım Bedeli: 4.900 TL


Erken Ödeme İndirimi: 29/11/2022 ye kadar erken ödemelerde 4.200 TL dir.

  • Tarih ve Saat 14-01-202329-01-2023
  • Yer YogaKioo Institute – Cadde
  • Eğitim Ücreti 4.900 TL