Aile ve Sistem Dizimi Nedir?

Her coğrafyada, nesiller boyunca sayısız toplumsal ve kişisel travmalar yaşanır. Bu travmalar yaşandığı zaman dilimi içerisinde çözümlenmediğinde aile bağlarıyla nesilden nesle miras gibi aktarılır. Bizler bu mirasla ne yapacağımızı bilemediğimiz için kendimizi görünmez bir düşmanla savaşırken buluruz. Adeta gözlerimiz bağlı bir şekilde sağa sola hamle yaparak kendimizi yorarız. Mücadele etme gücümüz tükenince ise birilerinden yardım isteriz.

Aslında ne düşman vardır ne de savaş. Tek ihtiyacımız olan şey görmektir. Savaştığımız şeyin düşman olmadığını, aile sistemimize ait olan, atalarımıza ait olan konuların bizim hayatımızda ortaya çıkmış olduğunu görmek! Görmek ve onunla tanışıp kabullenmek. Ancak bu şekilde karşımızda görünmez bir düşman olmadığını fark edebilir, atalarımızın yaşadığı ve bize miras bıraktığı zorluklara ve onların yaşamına anlayış ve saygı gösterebiliriz. Bu şekilde kendi hayatımızda sadece bize ait olanla var olmaya devam edebiliriz.

Aile dizimi , kişinin aile sistem dinamiklerinin görünür bir şekilde ortaya çıkmasına ve kişinin kendini bu sistem içinde gözlemlemesine hizmet eden bir alan çalışmasıdır. Çalışma, bir grup katılımcının alana yerleşmesi ve ‘danışan’ olarak bir kişinin seçilmesiyle başlar. Açılımı yapılacak olan danışan, kendisini ve aile bireylerini temsil eden birer temsilci seçerek alana yerleştirir ve sihir tam bu noktada başlar…

Hüseyin Tantura, Aile Dizimi temel eğitimini Sevgili Fatma Alkaya’ dan ve Bert Hellingerin öğrencisi olan Svagito R. Liebermesiter’den almış olup, 3 yıldır sürdürdüğü eğitim çalışmalarına ileri seviye Aile ve Sistem Dizimi eğitimi alarak devam etmektedir. Aynı zamanda Astro Şifa uzman danışmanı olup, Astroloji İleri seviye eğitimlerine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


BİLGİLER:

Tarih: 28 Mayıs 2023

Saat: 10:00 – 16:00

Yer: Yogakioo Girne

Ücret:

Açılımcı: 1000 TL

Katılımcı: 400 TL

Kayıt: info@yogakioocyprus.com

  • Tarih ve Saat 28-05-2023 10:00 - 16:00
  • Yer YogaKioo Institute - Kıbrıs
  • Eğitim Ücreti 1.000 TL