Çakraları anlamak, yaşamı anlamaktır. Çakra sistemi, yaşam boyu yapılan bir yolculuğun haritasıdır. Harita insan bedenidir. Çakralar ise bu bedene yerleşmiş enerji girdaplarıdır.

Enerji nasıl çalışır?

Yaşamda durmaksızın hareket eden döngüsel bir hareket vardır. Tüm döngü, “prana” adını verdiğimiz çok güçlü bir yaşam enerjisiyle canlanır. Aynı enerji insan bedeninde de “iç prana” olarak akar ve insan prana sayesinde ayakta kalır.

Beden dediğimiz nedir?

Öz’ün yani Atman’ın üzerindeki katmanların tamamı birden bedeni oluşturur. Çakra Sistemi, bunlardan ikincisi olan Enerji Bedeni üzerinden akarak, insanın yalnızca fiziksel bir yapıdan ibaret olmadığını gösterir.

Zihin Beden, Fizik Beden ve Enerji Beden arasında her an şekillenen, değişen alışverişi ve işleyişi anlatır. Çakraların pratik edilmesiyle, böylece, çakraların insan hayatında yönettiği çeşitli konular da hareketlenmeye başlar.

Bütünleşik bir sistem olan Çakra Sistemi, içerisindeki asana ve pranayama pratikleri ile sayesinde enerjinin mevcut haliyle ve bedenimizde nasıl çalıştığına dair sorulara cevap verir.

Bu workshopta neler var?

Bu workhopta, Kök Çakra’dan başlayarak Tepe Çakra’ya kadar tüm bedeni hareket ettirerek, 7 çakrayı deneyimleyeceksiniz. Asana ve pranayama çalışmalarıyla, Enerji Bedeni’nizin size anlattıklarını duymayı deneyimlerken, deneyimleri bazı temel teorik bilgilerle bir zemine oturtmayı öğreneceksiniz.

Kimler/nasıl katılabilir?

Daha önceden yoga asana deneyimi olması bir şart değildir. Enerji Bedeni ve Fiziksel Beden pratiği ile ilgilenen herkes katılabilir.

WORKSHOP BİLGİLERİ:

Tarih: 30 Eylül 2022

Saat: 18:00

Yer: Yogakioo Lefkoşa

Ücret: 300 TL

Kayıt: info@yogakioocyprus.com

  • Tarih ve Saat 30-09-2022 18:00 - 20:00
  • Yer YogaKioo Institute - Kıbrıs
  • Eğitim Ücreti 300 TL