İnsan, yalnızca Fizik Bedeni’nden ibaret değildir. Yoga, Fizik Bedeni’nin insanı oluşturan 5 bedenden yalnızca birisi olduğunu anlatır ve insanı tüm katmalarıyla birlikte ele alan pek çok pratik sunar. Nitekim yoga pratiğinde gerçek bir derinleşme, bu katmanlar arasındaki etkileşimi, bu etkileşimden doğan sinejik etkiyi ve farkındalığı keşfedebildiğimizde olur.

Fizik Bedeni’nin üzerinde gerçekleşen her hareket, yakın etkileşimde çalıştığı diğer iki katmanı yani Enerji ve Zihin Bedeni’ni de harekete geçirmektedir. Dolayısıyla yogada asana, fizikselin ötesinde, kişinin zihnini, duygularını, düşüncelerini, deneyimlerini, gerçek potansiyeliyle birlikte iş yapabilme güç ve kabiliyetini, kararlılığını, dayanımını, yaşamla uyumlanma ve hizalanma halini görüp gözlemleyebileceği çok önemli bir yerdedir.

Çakralar Enerji Bedeni üzerinde yer alan ve bu büyük haberleşme ağını yöneten enerji merkezleridir. Çakraların bilgisiyle hareket etmek, bir asanayı veya asana grubunu hangi enerjetik tesirle nasıl yaptığımızı, yaparken zorlanıyorsak neden zorlandığımızı veya nasıl kolaylıkla yaptığımızı kavramamızı sağlar.

Bu çalışmada neler var?

Teorik ve pratik bilginin iç içe örülü olduğu bu çalışmada; asanaları çakraların temel nitelikleri, temsil ettikleri konular ve bunların hayatımıza olan yansımaları üzerinde durarak pratik edeceğiz. Teorik kalan çakra bilgilerini bedene taşırken, asananın ifadesine ve derinine de çakra aracılığıyla inmiş olacağız. Yansımasını hem pratiğinizde hem de günlük hayatınızda hissedeceğiniz bu özel çalışmaya ilgilenen herkesi bekliyoruz.

Kimler/nasıl katılabilir?

Her seviyeden yoga asana pratiği olan herkes katılabilir.


WORKSHOP BİLGİLERİ:

Tarih: 09 Haziran 2023

Yer: Yogakioo Lefkoşa

Saat: 18:00 – 20:30

Kayıt: info@yogakioocyprus.com

Ücret: 600 TL

  • Tarih ve Saat 09-06-2023 18:00 - 20:30
  • Yer YogaKioo Institute - Kıbrıs
  • Eğitim Ücreti 600 TL