YogaKioo bünyesinde Çetin Çetintaş, Serra Sagra, Naghmeh Moradi, Esra Taner, Ceyda Saltadal ve Burcu Sevgi Genç eğitmenliğinde gerçekleşecek 3 modülden oluşan yoğunlaştırılmış 280 Saatlik Uluslararası Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi, Kioo Retreat Center’da gerçekleşecektir. Eğitimin kalitesini yüksek tutabilmek ve katılan kişilerin pratiğini birebir ilgi ile daha derinlere taşıyabilmek için kontenjan sınırlı sayıda tutulmaktadır. İstediğiniz sadece standart bir eğitmenlik kursu değil, pratiğinizi dönüştürecek bir çalışma ise aramıza hoşgeldiniz. 

Patanjali’nin Yoga Sutraları’nın gizli anlamlarının ve yoga felsefesinin ayrıntılı şekilde işlendiği 1. modülde en büyük amaç, zihnin yanılgılardan izole edilerek ”gerçek” olanla kalmasıdır. 1. modül boyunca, “Gerçek olan ne, sonlu olan ne?”; bunu ayıracak bilince sıçramak için pratik edeceksiniz. 

Dileyenler yoga hakkında daha çok şey öğrenip, pratiklerini derinleştirmek için sadece 1. modüle katılabilirler (1. modül için ek kontenjan 8 kişi ile sınırlıdır). Yoga kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bu yüzden yoga herkes içindir. Önemli olan ileri seviye asanaları yapmak değil, yaptığının farkında olmaktır. Zihin her gün büyük bir çılgınlık içinde çalışır ve hiç durmadan kişinin kontrolü dışında düşünür. Davranışlarınız ve seçimleriniz bu düşünceler tarafından şekillendirilir ama bunun çok büyük bir kısmının farkında bile olmazsınız. Üstelik bütün bu düşünceler, fiziksel bedeni, enerji bedenini ve zihinsel bedeni doğrudan etkiler; vücudunuzda gerginlikler, hastalıklar ve sakatlıklar olarak yer edinirken, zihninizde de mutsuzluk, kaygı, endişe ve depresyona dönüşür.

Bu eğitim boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Nefesi, beden ve zihin arasında bir köprü olarak kullanarak ikisinin zayıflamış olan bağlarını kuvvetlendirecek; bu bağlar kuvvetlendikçe de prana bedeninize ulaşmaya başlayacaksınız. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan en önemli 2 anahtar ile; konsantrasyon ve farkındalık.

Eğitimin 2. ve 3. modülünde yoganın özellikle ilk 4 kolu üzerinde yoğun eğitim süreci devam ederken, asanalar üzerinde yoğunlaşarak; asanalarda derinleşme, anatomi, ders mekanikleri, workshop hazırlama teknikleri, öğrenciyi asanalardan bir üst seviyeye taşıma gibi konular üzerinde çalışacaksınız.

Ayrıca 3. modülde Hatha Yoga Pradipika kitabını tüm ayrıntıları ile işlenecek. Eğitim süresince derin içe dönüş çalışmaları yaparak “ben”liklerinizi ziyaret edeceksiniz. Pratyahara dediğimiz duyuların geri çekilimini deneyimleyerek hem kendi pratiğinizde derinleşecek, hem de bir öğretmen olarak öğrencilerinizi yansıtmayı öğreneceksiniz.

Eğitim Programı:

1. Modül: Çetin Çetintaş, Serra Sağra, Naghmeh Moradi, Esra Taner, Ceyda Saltadal ve Burcu Sevgi Genç  tarafından verilecektir.

2. Modül: Naghmeh Moradi, Esra Taner, Ceyda Saltadal ve Burcu Sevgi Genç  tarafından verilecektir.

3. Modül: Çetin Çetintaş, Serra Sağra, Naghmeh Moradi, Esra Taner, Ceyda Saltadal ve Burcu Sevgi Genç  tarafından verilecektir.

 İnziva Programı:

06:00-07:30 Dharana (Konsantrasyon) ve Dhyana (Meditasyon) Teknikleri

07:30-09:00 Asana ve Pranayama Çalışması

09:00-10:30 Kişisel zaman

10:30-12:30 Yoga Felsefesi / Patanjali’nin Yoga Sutraları

12:30-13:00 Dinlenme ve Çay Arası

13:00-15:00 Asana / Adjustment / Hizalamalar / Koshalar

15:00-16:00 Upanişadlar

16:00-17:00 Chanting Mantra/Dharana ve Dhyana Teknikleri

*İlk gün eğitim saat 12’de başlayacaktır. Ve son gün de 14:00-15:00’da sona erecektir.

 

Ek olarak işlenecek dersler:

Patanjali’nin Yoga Sutraları

Hatha Yoga Pradipika

İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi

Sakatlıklar ve Hastalıklarda 

Çocuk Yogası 

Hamile Yogası

Yoga Çakralar

Mudralar ve Bandhalar

Kriyalar Egzersiz Bilgisi

Öğretme Teknikleri

Etkin Ders Planlama

Yardımcı Ekipman Kullanma Yöntemleri

Derslerde Etkin Konuşma Teknikleri

Etkin bir Yoga Eğitmeni Olmanın Esasları

Online Ders Bilgisi

Duruşları Etkin Düzeltme Prensipleri

Workshop Planlama

Sosyal Medyanın Etkin Kullanımı Staj Programı

3. modülün sonunda yapılacak sınavla mezuniyet gerçekleşecektir. Mezun olan öğrencilere sertifikalar verilecektir. Bu sınavda gerekli başarıyı gösteremeyen eğitmen adayları, gerekli olan çalışma yapılarak yeniden bir sınava tabii tutulacaklardır.

 

Ödeme Şartları:

  • Eğitmenlik Eğitimi toplam ücreti (3 Modül + 5 ders staj programı + Eğitim Kitapları dahil): 23,600TL)
  • Kesin kayıt için 3600TL kayıt ücretinin kayıt esnasından yatırılması gerekmektedir.
  • konaklama bedeli bu ücrete dahil değildir. (Konaklama ücreti hali hazırda net olmamakla birlikte Kioo retreat center 2023 Mart ayı konaklama ücreti üzerinden %25 indirim uygulanacaktır.)
  • Kaydınız kesinleştikten sonra eğitime hazırlanmanız için ödevler gönderilecektir. 
  • Tüm YogaKioo okullarında eğitmenlik eğitimi müfredatı aynıdır. 

* YogaKioo Institute programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Kayıt ve sorularınız için: info@yogakiooturkiye.com

  • Tarih ve Saat 06-03-2023 06:00 - 17:00
  • Yer Kioo Retreat Center
  • Eğitim Ücreti 23.600 TL