NİHAN YAMAN İLE 40 SAATLİK YİN YOGA EĞİTMENLİK EĞİTİMİ

 

Yin ve Yang, olguların tüm katmanlarını tanımlamak için kullanılan iki terimdir ve tüm asana formları bedenin hedef aldığı dokulara bağlı olarak bu iki kavramla tanımlanır. Yin bir nesnenin sabit, hareketsiz, potansiyel ve gizli yönü iken; Yang nesnenin değişken, hareketli ve açığa çıkan yönüdür. Yang ne kadar aktif ve eylem içeriyorsa; Yin bir o kadar pasiftir ve gözlem içerir.

Yin yoga kişinin kendi bedenini tanımasına, yavaşlamasına, fiziksel ve zihinsel sınırlarını görmesine yardımcı olur. Yaşama ve kendine karşı farkındalığını güçlendirir. Pozlarda kalma süreleri Yang pratiklere göre daha uzundur, böylelikle vücudun derin bağ dokularına odaklanılır. Bir pozun içinde belirli bir süre kalmakla, yaşamda belirli durumların içinde belirli sürelerde kalmak arasında fark yoktur. Bu farkı zihin yaratır. Yin yogada derinleştikçe insan kendini sessiz ve yorumsuz bir şekilde gözlemleme kabiliyeti ve sabrı kazanır. Pozların içinde zihnin değişken doğasını fark etmek kişinin öncelikle kendine karşı samimiyet geliştirmesini sağlar.

Bu program Yin yoganın temellerini ve uygulama esaslarını detaylı bir şekilde aktarmak üzere oluşturulmuştur. Programın ana başlıkları ve eğitimin içeriği Yin yogayı ve Yin yaklaşımı hayatınıza dahil etmenize, farkındalıkla uygulayabilmenize ve öğrencilerinize aktarabilmenize yardımcı olacaktır. Programda teori derslerinin yanı sıra asana pratikleri, sekans oluşturma ve ders verme teknikleri de uygulamalı olarak işlenecektir.

İÇERİĞİ:

·       Yin ve Yang kavramları

·       Yin yoga uygulamasının temel prensipleri, felsefesi ve tarihi

·       Temel anatomik kavramlar

·       Çakra, Çi ve Meridyen teorisi

·       Poz aileleri

·       Temel pozlarda kavramlar ve pozların yansımaları

·       Pranayama ve meditasyon

·       Sekans oluşturma ve bilinmesi gerekenler

 

KİMLER KATILABİLİR?:

 

Yin yoga eğitmenliği yapabilmeniz için en az 200 saatlik Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde pratiğinde derinleşmek isteyen, Yin yogaya ve ardındaki dinamiğe merak duyan, Yin yaklaşımı yaşamına ve pratiklerine dahil etmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

 

SERTİFİKA:

 

 *Eğitim 40 saat olup, Uluslararası YogaKioo Institute Türkiye sertifika onaylı olacaktır.

 

EĞİTİM TARİHİ: 5-6/12-13 Şubat 2022

EĞİTİM SAATİ: 09:00-18:00

EĞİTİM YERİ: Yogakioo Institute Maslak

EĞİTİM BEDELİ: 2950 TL

 

Bilgi ve kayıt için maslak@yogakiooturkiye.com ya da 0212 286 45 91 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

 

 

  • Tarih ve Saat 05-02-202213-02-2022
  • Yer YogaKioo Türkiye - Maslak
  • Eğitim Ücreti 2.950 TL