YogaKioo bünyesinde Çetin Çetintaş, Serra Sağra, Ceyda Saltadal, Hande Canlı ve Ayla Karakoç eğitmenliğinde gerçekleşecek 3 modülden oluşan 280 Saatlik Uluslararası Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi, YogaKioo Institute Maslak’ta 25 Temmuz – 19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Eğitimin kalitesini yüksek tutabilmek ve katılan kişilerin pratiğini birebir ilgi ile daha derinlere taşıyabilmek için kontenjan sınırlı sayıda tutulmaktadır. İstediğiniz sadece standart bir eğitmenlik kursu değil, pratiğinizi dönüştürecek bir çalışma ise aramıza hoş geldiniz.

 

Patanjali’nin Yoga Sutraları’nın gizli anlamlarının ve yoga felsefesinin ayrıntılı şekilde işlendiği 1. modülde en büyük amaç, zihnin yanılgılardan izole edilerek ”gerçek” olanla kalmasıdır. 1. modül boyunca, “Gerçek olan ne, sonlu olan ne?”; bunu ayıracak bilince sıçramak için pratik edeceksiniz. Yoga kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bu yüzden yoga herkes içindir. Önemli olan ileri seviye asanaları yapmak değil, yaptığının farkında olmaktır. Zihin her gün büyük bir çılgınlık içinde çalışır ve hiç durmadan kişinin kontrolü dışında düşünür. Davranışlarınız ve seçimleriniz bu düşünceler tarafından şekillendirilir ama bunun çok büyük bir kısmının farkında bile olmazsınız. Üstelik bütün bu düşünceler, fiziksel bedeni, enerji bedenini ve zihinsel bedeni doğrudan etkiler; vücudunuzda gerginlikler, hastalıklar ve sakatlıklar olarak yer edinirken, zihninizde de mutsuzluk, kaygı, endişe ve depresyona dönüşür. Bu eğitim boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Nefesi, beden ve zihin arasında bir köprü olarak kullanarak ikisinin zayıflamış olan bağlarını kuvvetlendirecek; bu bağlar kuvvetlendikçe de prana bedeninize ulaşmaya başlayacaksınız. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan en önemli 2 anahtar ile; konsantrasyon ve farkındalık.

 

Eğitimin 2. ve 3. modülünde yoganın özellikle ilk 4 kolu üzerinde yoğun eğitim süreci devam ederken, asanalar üzerinde yoğunlaşarak; asanalarda derinleşme, anatomi, ders mekanikleri, workshop hazırlama teknikleri, öğrenciyi asanalardan bir üst seviyeye taşıma gibi konular üzerinde çalışacaksınız. Ayrıca 3. modülde Hatha Yoga Pradipika kitabını tüm ayrıntıları ile işlenecek. Eğitim süresince derin içe dönüş çalışmaları yaparak “ben”liklerinizi ziyaret edeceksiniz. Pratyahara dediğimiz duyuların geri çekilimini deneyimleyerek hem kendi pratiğinizde derinleşecek, hem de bir öğretmen olarak öğrencilerinizi yansıtmayı öğreneceksiniz.

 

Bu eğitimin tamamı YogaKioo Institute Maslak’da gerçekleşecektir.

 

Eğitim ilk gün 10:00 da başlayacaktır. Konaklama ve ulaşım organizasyonunuzu yaparken eğitim başlangıç ve bitiş saatlerini dikkate alınız.

 

***Eğitim süresince, YogaKioo Institute Maslak’a ulaşım, yemek ve konaklama katılımcıya aittir.

 

Eğitim Takvimi

 

1. Modül :

25-26-27-28-29-30 Temmuz, 1-2-3 Ağustos 2022 (YogaKioo Institute Maslak’ta 08:30-21:00  gerçekleşecektir. İlk gün eğitim saat 10:00’da başlayacak ve son gün saat 15:00’de tamamlanacaktır.)

 

Serra Sağra, Ayla Karakoç, Ceyda Saltadal, Hande Canlı tarafından verilecektir.


2. Modül :

4-5-6-8-9-10-11-12-13 Ağustos 2022

Ayla Karakoç, Ceyda Saltadal ve Hande Canlı tarafından YogaKioo Institute Maslak’ta 09:00-21:00 saatleri arasında verilecektir.


3. Modül :

15-16-17-18-19 Ağustos 2022

Çetin Çetintaş, Ayla Karakoç, Ceyda Saltadal ve Hande Canlı tarafından YogaKioo Institute Maslak’ta 09:00-21:00 saatleri arasında verilecektir.

 

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için maslak@yogakiooturkiye.com mail adresimize yazabilir, 0212 286 45 91 numaralı telefondan ulaşabilir ya da eğitmenlerinizle iletişim kurabilirsiniz.

 

  • Tarih ve Saat 25-07-2022 10:00 - 18:00
  • Yer YogaKioo Türkiye - Maslak
  • Eğitim Ücreti 19.900 TL