YogaKioo günümüzde birçok ülkede hizmet veren, dünyanın en büyük yoga enstitüsüdür. YogaKioo Enstitüleri, yoga bilgisinin saflığını korumak ve bu bilgiye ulaşmak isteyen kişilere alan sunmak için birçok dilde çalışmalar yapmaktadır. Dünya’nın farklı ülkelerinde YogaKioo’nun yetiştirdiği eğitmenler dersler, workshoplar ve eğitmenlik eğitimleri vermektedir
 
Almanya, Yunanistan, İtalya, Hollanda, Kanarya Adaları, Çek Cumhuriyeti, Tayland gibi birçok ülkede YogaKioo eğitimleri verilmektedir.
 
YogaKioo eğitimlerini farklı kılan şey yüksek standartlara sahip olmasıdır. Dünyada temel yoga eğitmenlik eğitiminin içeriği 200 saat olarak belirlenmiştir. Ancak bu eğitimin müfredatı yoga öğretme odaklı kaldığından, bu süreçte yoganın metinleri yeterince (ya da hiç) işlenmemekte ve pratiğe yeterince vakit kalmamaktadır. YogaKioo, yoga felsefesini derinlemesine aktarabilmek ve pratiği sağlam bir temele oturtabilmek için bu süreyi 280 saat olarak düzenleme yapmış ve müfredatı kişinin yoga pratiğini derinleştirecek bir hale getirmiştir. Böylelikle YogaKioo eğitimden mezun olan yoga öğretmenlerini sadece ezberlenmiş bir bilgiyle değil, pratiğe dökülmüş bir öğretiyle mezun etmeyi başarmaktadır. YogaKioo’nun bu yenilikçi ve iyileştirici tavrı sonucunda dünyada da birçok okul, temel eğitim sürelerinde ve içeriklerinde yenilikler yapmıştır.
 
YogaKioo, mezunlarına Türkiye’de ve uluslararası platformlarda eğitmenlik yapma imkanı sunmaktadır. Günümüzde Güney Afrika’dan Norveç’e, Endonezya’dan Avustralya’ya kadar dünyanın dört bir yanında yerli ve yabancı YogaKioo eğitmenleri çeşitli kurumlarda dersler vermektedir. Başka ülkelerde eğitmenlere ve uzmanlara ihtiyaç olduğunda, workshoplar, eğitimler ve festivaller için uygun bulduğu öğretmenlerini yönlendirdiği gibi, yabancı eğitmenleri de Türkiye’de misafir etmektedir.
 
YogaKioo Enstitüleri okul yapısı ile sadece eğitime gelen öğrencileri mezun etmeyi hedeflememekte, aynı zamanda onların bu yolculukta gelişimi için her zaman imkanlar sunmaktadır.
 
Yogada dünyanın ortak kullandığı bir sertifikasyon sistemi olmadığından, yoga okulları sertifikasyon sistemlerini kendileri oluşturarak, uluslararası takip edilebilir hale getirmektedir. Bu nedenle bir sertifikayı kabul edip etmemek kurumun/okulun kendi kararına kalmaktadır.
 
Yoga okullarının ancak uluslarası hizmet vermesi sonucunda bu sertifikalar uluslararası geçerliliğe kavuşur. Öğretmenlerimiz yurt dışında herhangi bir yerde ders vermek istediğinde; ilgili kurumun bizimle irtibata geçmesini sağladıklarında, YogaKioo öğretmenin uluslararası alanda ders verebileceğine dair gerekli tüm evrakları ilgili kuruma sunar. YogaKioo’nun 25’in üzerinde ülkede aktif olarak çalışan eğitmenleri bulunmaktadır. Eğitmenlerimizin olduğu ülkelere gittiğinizde,  ihtiyaç duyduğunuz takdirde öğrenci işlerimiz size yol göstermeleri için oradaki eğitmenlere sizi yönlendirebilir. Eğitmenlerimizin olmadığı bir ülkeye gittiğinizdeyse ortak çalıştığımız bir kurum varsa sizi onlara yönlendirebiliriz. 
 
Yurt dışına yerleşerek ders verme planınız varsa mutlaka bizimle ogrenci@yogakiooturkiye.com üzerinden bizimle iletişime geçin!