.

 • Yer: YogaKioo Acıbadem
 • Tarih:  9 Mart-12 Mayıs 2024
 • Program Ücreti: 65.000 TL 
 • Erken Ödeme İndirimi : 54.000 TL ( Erken ödeme detayları için mutlaka tarafımıza ulaşınız.)
 • Kesin kayıt için 10.000 TL ön kayıt ücretinin ödenmesi gerekmektedir.
   
  PROGRAM İÇERİĞİ:
  YogaKioo bünyesinde Çetin Çetintaş,Serra Sağra, Naghmeh Moradi, Serhat Çınar eğitmenliğinde, 3 modülden oluşan “280 Saatlik Uluslararası Temel Yoga Uzmanlık Programı” YogaKioo Acıbadem bünyesinde gerçekleşecektir. Programın kalitesini yüksek tutabilmek ve katılan kişilerin pratiğini birebir ilgi ile daha derinlere taşıyabilmek için kontenjan sınırlı tutulmaktadır. 
   
  İstediğiniz sadece standart bir program değil, pratiğinizi dönüştürecek bir çalışma ise aramıza hoş geldiniz. 
  Hatha Yoga Pradipika’nın gizli anlamlarının ve Yoga Felsefesinin ayrıntılı şekilde işlendiği 1. modülde en büyük amaç, zihnin yanılgılardan izole edilerek ”gerçek” olanla kalmasıdır. 1. modül boyunca, “Gerçek olan ne, sonlu olan ne?” ayrımını yapabilecek bilince sıçramak için pratik edeceksiniz.
   
  Yoga, kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bu yüzden yoga herkes içindir. Önemli olan ileri seviye asanaları yapmak değil, yaptığının farkında olmaktır. Zihin her gün büyük bir çılgınlık içinde çalışır ve hiç durmadan kişinin kontrolü dışında düşünür. Davranışlarınız ve seçimleriniz bu düşünceler tarafından şekillendirilir, ama bunun çok büyük bir kısmının farkında bile olmazsınız. Üstelik bütün bu düşünceler fizik bedeni, enerji bedenini ve zihin bedenini doğrudan etkiler; vücutta gerginlikler, hastalıklar ve sakatlıklar olarak yer ederken, zihinde de mutsuzluk, kaygı, endişe ve depresyona dönüşür.
   
  Bu program boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Nefesi, beden ve zihin arasında bir köprü olarak kullanarak ikisinin zayıflamış olan bağlarını kuvvetlendirecek; bu bağlar kuvvetlendikçe de prana bedeninize ulaşmaya başlayacaksınız. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan en önemli iki anahtar ile: konsantrasyon ve farkındalık.
   
  Programın 2. ve 3. modülünde yoganın özellikle ilk 4 kolu üzerine bu yoğun süreç devam ederken, asanalar üzerinde yoğunlaşarak; asanalarda derinleşme, anatomi, ders mekanikleri, workshop hazırlama teknikleri, öğrenciyi asanalardan bir üst seviyeye taşıma gibi konular üzerinde çalışacaksınız. 2. modülde Hamile Yogası, Çocuk Yogası, Online Ders Anlatma Teknikleri gibi uzmanlık gerektiren alanlara da yer verilmiştir. Ayrıca 3. modülde Yoga Sutralar kitabı tüm ayrıntıları ile işlenecek.
   
  Program süresince derin içe dönüş çalışmaları yaparak “ben”liklerinizi ziyaret edeceksiniz. Pratyahara dediğimiz duyuların geri çekilimini deneyimleyerek hem kendi pratiğinizde derinleşecek hem de bir öğretmen olarak öğrencilerinizi yansıtmayı öğreneceksiniz.
   
  Program Takvimi / Saat Planlaması:
   
  1. Modül:
   
  9- 10 Mart 2024 ( Serra Sağra )
  16 – 17 Mart 2024( Nağme Moradi )
  22-23-24 Mart 2024 ( Serhat Çınar )
   
  tarafından 07:00 – 20:00 saatleri arasında YogaKioo Acıbadem’de yapılacaktır. İlk 2 gün Serra Sağra tarafından verilecektir.
   
   *1. Modülde; ilk gün ders 11:45 ‘de başlayacaktır.
   
  2. Modül:
  30- 31 Mart 2024 ( Nağme Moradi)13-14 Nisan 2024 ( Nağme Moradi )
  20-21 Nisan 2024 ( Serhat Çınar)
  27-28 Nisan 2024 ( Serhat Çınar)
  tarafından 09:00 – 19:00 saatleri arasında YogaKioo Acıbadem’de yapılacaktır.
   
  3. Modül İnziva
   
  Çetin Çetintaş, Serra Sağra, Serhat Çınar, ve Nağme Moradi tarafından verilecektir.
  6,7,8,9,10,11,12 Mayıs 2024 tarihlerinde 7 gün inziva şeklinde Kioo Retreat Center’da yapılacaktır.
   
  İşlenecek Konular:
   
  Patanjali’nin Yoga Sutraları
  Hatha Yoga Pradipika
  İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi
  Sakatlıklar ve Hastalıklarda Yoga
  Çakralar
  Mudralar ve Bandhalar
  Kriyalar
  Egzersiz Bilgisi
  Öğretme Teknikleri
  Etkin Ders Planlama ve Yardımcı Ekipman Kullanma Yöntemleri
  Derslerde Etkin Konuşma Teknikleri
  Etkin bir Yoga Eğitmeni Olmanın Esasları
  Duruşları Etkin Düzeltme Prensipleri
  Workshop Planlama
  Online Seans Planlama
  Sosyal Medyanın Etkin Kullanımı
  Hamile Yogası
  Çocuk Yogası

* Kayıt ve sorularınız için [email protected] adresine e-mail atabilir ya da 0216 33 99 444 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.