.

•            Yer: YogaKioo Institute Çankaya
•            Tarih: 14 Mayıs – 20 Ekim 2024
•            Program Ücreti: 55.000 TL
 
 
YogaKioo bünyesinde Çetin Çetintaş, Serra Sağra, Ceyda Fatma Saltadal ve Ayla Çakır eşliğinde, 3 modülden oluşan “280 Saatlik Uluslararası Uzmanlık Programı” YogaKioo Çankaya bünyesinde gerçekleşecektir. Programın kalitesini yüksek tutabilmek ve katılan kişilerin pratiğini birebir ilgi ile daha derinlere taşıyabilmek için kontenjan sınırlı tutulmaktadır. İstediğiniz sadece standart bir uygulama değil, pratiğinizi dönüştürecek bir çalışma ise aramıza hoş geldiniz. Hatha Yoga Pradipika’nın gizli anlamlarının ve Yoga Felsefesinin ayrıntılı şekilde işlendiği 1. modülde en büyük amaç, zihnin yanılgılardan izole edilerek ”gerçek” olanla kalmasıdır. 1. modül boyunca, “Gerçek olan ne, sonlu olan ne?” ayrımını yapabilecek bilince sıçramak için pratik edeceksiniz.
Yoga, kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bu yüzden yoga herkes içindir. Önemli olan ileri seviye asanaları yapmak değil, yaptığının farkında olmaktır. Zihin her gün büyük bir çılgınlık içinde çalışır ve hiç durmadan kişinin kontrolü dışında düşünür. Davranışlarınız ve seçimleriniz bu düşünceler tarafından şekillendirilir, ama bunun çok büyük bir kısmının farkında bile olmazsınız. Üstelik bütün bu düşünceler fizik bedeni, enerji bedenini ve zihin bedenini doğrudan etkiler; vücutta gerginlikler, hastalıklar ve sakatlıklar olarak yer ederken, zihinde de mutsuzluk, kaygı, endişe ve depresyona dönüşür.
Bu program boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Nefesi, beden ve zihin arasında bir köprü olarak kullanarak ikisinin zayıflamış olan bağlarını kuvvetlendirecek; bu bağlar kuvvetlendikçe de prana bedeninize ulaşmaya başlayacaksınız. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan en önemli iki anahtar ile: konsantrasyon ve farkındalık.
Programın 2. ve 3. modülünde yoganın özellikle ilk 4 kolu üzerine yoğun  sürec devam ederken, asanalar üzerinde yoğunlaşarak; asanalarda derinleşme, anatomi, seans mekanikleri, workshop hazırlama teknikleri, katılımcıları asanalardan bir üst seviyeye taşıma gibi konular üzerinde çalışacaksınız. 2. modülde Hamile Yogası, Çocuk Yogası, Online Sekans Anlatma Teknikleri gibi uzmanlık gerektiren alanlara da yer verilmiştir. Ayrıca 3. modülde Yoga Sutralar kitabı tüm ayrıntıları ile işlenecek.
Program süresince derin içe dönüş çalışmaları yaparak “ben”liklerinizi ziyaret edeceksiniz. Pratyahara dediğimiz duyuların geri çekilimini deneyimleyerek hem kendi pratiğinizde derinleşecek konunun uzmanı olarak katılımcılarınıza yansıtmayı öğreneceksiniz.
 
Takvim
 
1. Modül:
14 – 20 Mayıs
Ceyda Fatma Saltadal ve Ayla Karakoç tarafından  YogaKioo Çankaya’da verilecektir.
 
2. Modül
8 – 9 Haziran , 22 – 23 Haziran , 6 – 7 Temmuz , 13 – 14 Temmuz
Ceyda Fatma Saltadal ve Ayla Karakoç tarafından  YogaKioo Çankaya’da verilecektir.
 
3. Modül İnziva
14 – 20  Ekim
Çetin Çetintaş, Serra Sağra tarafından Kioo Retreat Center’da inziva şeklinde gerçekleşecektir.
 
İşlenecek Konular
 
Patanjali’nin Yoga Sutralar
Hatha Yoga Pradipika
İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi
Sakatlıklar ve Hastalıklarda Yoga
Çakralar
Mudralar ve Bandhalar
Kriyalar
Egzersiz Bilgisi
Öğretme Teknikleri
Etkin Seans Planlama ve Yardımcı Ekipman Kullanma Yöntemleri
Etkin Konuşma Teknikleri
Etkin bir Yoga Uzmanı Olmanın Esasları
Duruşları Etkin Düzeltme Prensipleri
Workshop Planlama
Online Seans Planlama
Sosyal Medyanın Etkin Kullanımı
Hamile Yogası
Çocuk Yogası
 
Yazılı sınavlar ve mezuniyet şubemizde gerçekleşecektir. Yazılı sınavların geçme notu 100 üzerinden 90’dır. Bu sınavlarda gerekli başarıyı gösteremeyen uzman adayları, ayrıca planlanacak tarihlerde yeniden bir sınava tabii tutulacaklardır.
Üç modülü başarı ile tamamlayan öğrenciler, “YogaKioo Uluslararası 280 saat Temel Yoga Uzmanlık” sertifikası alacaktır.
Takiben Staj Programı organize edilecektir. Staj Programı 2 seans gözlem, 3 seans da YogaKioo Çankaya’nın aylık programında yer alan “Yeni Uzman Seansları”nın verilmesi şeklinde gerçekleşecektir. Yeni Uzman dersi, iki hafta içi olmak üzere YogaKioo Çankaya Ders Programı’nda yer alacaktır.
 
Diğer
* Program içeriği en az 6 aydır düzenli yoga pratiği uygulayanlar için uygun olarak hazırlanmıştır.
* Program boyunca sadece 2. Modülde kullanabileceğiniz 2 gün devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. Devamlılık gösteremeyecek kişilerin başvurmaması tavsiye edilir.
* Kaydınız kesinleştikten sonra hazırlanmanız için ödevler gönderilecektir.
* Program müfredatı, tüm YogaKioo okullarında aynıdır.
* YogaKioo Institute, program akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Program süresince ulaşım, yemek ve ihtiyaç duyacaklar için konaklama ücreti katılımcıya aittir.
*3. Modül KiooRetreat Center’da yapılacak olup, konaklama ücreti program ücretine dahil olmayıp rezervasyon için 3. Modül öncesi şubede planlama yapılacaktır.
Uzmanlık Katılım Bedeli ve Ödeme Koşulları:
* Uzmanlık Programı Ücreti: 55.000 TL.
 3 Modül Eğitim + Staj Programı ve Kitaplar Program fiyatına dahildir.
* Sadece 1.Modüle Katılım: 30.000 TL.
* Kesin kayıt için 20.000 TL ön kayıt esnasında ödenmelidir.
* Sadece 1. Modüle katılım opsiyonu, uzmanlık programı almak istemeyip pratiğini ilerletmek isteyenler için uygundur. Dileyenler yoga hakkında daha çok şey öğrenip, pratiklerini derinleştirmek için sadece 1. modüle katılabilirler. Sadece 1.modüle katılanlara sertifika verilmemektedir.
 
* Kayıt ve sorularınız için [email protected] adresine mail atabilir,  0 533 211 22 06 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.